Pro zahrádkáře

Hnojiva tekutá

Herbaflor – HF-30
HERBAFLOR  je univerzální, kapalné kombinované hnojivo na pokojové i zahradní rostliny, včetně vřesovištních. Hnojivo obsahuje všechny složky podporující růst rostlin a bohatou násadu květů. Základem je vhodný poměr živin  N: K: P- 3: 1: 2. Kromě toho obsahuje hořčík a stopové živiny, zaručující optimální vývin rostlin.
Doporučené dávkování: 
V době bujného vegetačního růstu zaléváme 1-2x  týdně. V době vegetačního klidu 1x měsíčně. Hnojivý roztok připravíme tak, že 1 odměrku (vrchní část uzávěru) smísíme se 2 l vody. Při hydroponickém pěstování květin se používá stejná koncentrace.
Před upotřebením zatřepat!
Obsah balení postačuje přibližně k přípravě 30 litrů hnojivé zálivky.
Balení 70 ks v kartonu.

Pelargin
Pelargin je bezchloridové kombinované hnojivo, určené speciálně k zálivce muškátů (pelargónií, které vyžadují chudší půdu). Pelargin obsahuje veškeré živiny a účinné složky, které uvolňují stopové prvky z půdy. Pelargin podporuje bohatou násadu poupat u všech druhů květin.
Doporučené dávkování: 
1x týdně. Hnojivý roztok připravíme tak, že obsah víčka rozředíme v 5 litrech vody.
Před upotřebením zatřepat.
Obsah balení postačuje přibližně k přípravě 75 litrů hnojivé zálivky.   
Balení 70 ks v kartonu.

Herba – Ferron
Herba-Ferron je speciální železité hnojivo v chelátové vazbě, které působí na rychlé uzdravení rostlin trpících chlorózou. Chloróza se projevuje blednutím listů až pouze žilnatina zůstává zelená a list připomíná kostru ryb.
Doporučené dávkování:
Použití: Vrchní částí víčka (obsahuje cca 12 ml) odměříme hnojivo a rozředíme 0,5 l vody. Tento roztok dále odměříme a k rostlině aplikujeme cca 25 - 30 ml zředěného Herba – Ferronu. Pozor dávkujeme k zalitým rostlinám ne do suché zeminy. Aplikaci několikrát opakujte. Při postřiku na list použijte hnojivo v poloviční koncentraci (obsah víčka rozředíme v 1 l vody). 
Před upotřebením zatřepat.
Obsah balení postačuje přibližně k přípravě 75 litrů hnojivé zálivky.
Balení 70 Ks v kartonu.

Herba – Cactus
Herba - Cactus je kapalné kombinované hnojivo, určené k zálivce kaktusů a sukulentů. Hnojivo obsahuje veškeré živiny a stopové živiny, zaručující optimální vývin rostlin.
Doporučené dávkování:
Hnojivý roztok připravíme tak, že odměrku, vrchní část víčka (obsah 12 ml) rozředíme v 5 litrech vody. Tímto hnojivým roztokem zaléváme kaktusy a sukulenty v období vegetačního růstu tj. březen až září, cca 1x za 14 dní.
Před upotřebením zatřepat.
Obsah balení postačuje přibližně k přípravě 75 litrů hnojivé zálivky.
Balení 70 ks v kartonu.

Hnojiva prášková

Ericanex
Ericanex s přídavkem humitanu je směsné kombinované hnojivo, určené pro vřesovištní, vápnostřežné rostliny. Humitan podporuje rozvoj kořenové soustavy, příjem živin a zvyšuje účinnost minerálních hnojiv. Hnojivo pozitivně ovlivňuje fyzikální, fyzikálně chemické a biologické vlastnosti půdy, její strukturu, provzdušnění a iontově výměnnou schopnost, má pufrovací účinek a příznivě ovlivňuje rozvoj a aktivitu půdních mikroorganismů. Rostliny lépe odolávají nepříznivým vlivům, například infekci, houbovitým chorobám a chladu.
Doporučené dávkování:
Obsah balení je určen na hnojení 10m2 osázené plochy v období od dubna nejdéle do konce června s následným podzimním přihnojením draselnými a fosforečnými hnojivy.
Jednu vrchovatou polévkovou lžíci hnojiva tj. 19 gramů rozpustíme v cca 10 l odstáté vody (zálivka na 10 m2). Dokonalé rozpuštění podpoříme mícháním a použitím nepříliš studené vody. Za teplého počasí opláchneme rostliny po aplikaci hnojivé zálivky čistou vodou.
Obsah balení postačuje přibližně na 15 zálivek. Zalévejte v týdenních intervalech.
Obsah 450 ml.
Balení 25 ks v kartonu.

Hydroponex
Hydroponex je kombinované, koncentrované hnojivo, obsahující veškeré potřebné živiny včetně stopových prvků a stimulačních látek pro zdravý a rychlý vývin rostlin.
Doporučené dávkování:
a)Pro hydroponii rozpustíme obsah přiložené lžičky v 1 l vody. Mírný zákal není na závadu. Roztok podle vegetačního růstu vyměníme po 2 – 4 týdnech za čerstvý. Starý roztok můžeme použít pro hnojivou zálivku rostlin pěstovaných v půdě.
b)Pro zálivku rostlin pěstovaných v půdě rozpustíme obsah přiložené lžičky ve 2 l vody a zaléváme jednou za 2 – 4 týdny.
Obsah min. 135 ml.
Balení 80 ks v kartonu.


Stimulátory pro zakořeňování rostlin

Stimulax I
Stimulax I je určen pro kvalitní zakořenění a urychlenou tvorbu kořenové soustavy bylinných i dřevnatých řízků. Řízky pro zakořeňování připravíme tak, že cca 2-3cm odlistíme a tuto část smočíme ve vodě. Nad otvorem v množárně se zahradní zeminou nebo pískem posypeme navlhčenou část řízku Stimulaxem I a přitlačíme zeminu. Řízky v krátké době vytvoří bohatý kořenový systém. Řízky a zeminu udržujeme neustále vlhkou.
Obsah balení postačuje přibližně pro 600 řízků.
Balení 80 ks v kartonu.

Stimulax II
Stimulax II je určen pro kvalitní zakořenění a urychlenou tvorbu kořenové soustavy bylinných i dřevnatých řízků. Spodní část připraveného řízku (cca 2cm) se zbaví listů a vloží na 12 hodin do roztoku Stimulaxu II. Poté řízky zasadíme do připraveného zahradního substrátu nebo písku. Řízky v krátké době vytvoří bohatý kořenový systém. Řízky a zeminu udržujeme neustále vlhkou.  
Balení 70 ks v kartonu.

Stimulax III
Stimulax III je gelový stimulátor vhodný pro kvalitní zakořenění bylinných i dřevitých řízků. Spodní část řízku (2 - 3cm) zbavíme listů, ponoříme  do stimulátoru a pomalu vyjmeme, aby na řízku zůstalo větší množství Stimulaxu. Poté řízky zasadíme do připraveného zahradního substrátu nebo písku. Při sázení dbáme, abychom Stimulax nesetřeli. Řízky v krátké době vytvoří bohatý kořenový systém. Řízky a zeminu udržujeme neustále vlhkou.  
Balení 72 ks v kartonu.

Další prostředky pro ošetření rostlin

Půdní pH test
pH test určený pro stanovení půdní reakce. Je upraven tak, že stanovení lze provést během pěti minut.
Návod: Odebereme vzorka půdy v průřezu 20cm do hloubky, promícháme a takto připravený vzorek nasypeme do kádinky (do výše cca 1cm). Zalijeme do ¾ destilovanou či dešťovou vodou, přidáme 10kapek roztoku č.1 a promícháme. Dále přidáme 10 kapek z lahvičky č.2, zamícháme a po několika vteřinách srovnáme vzorek s barevnou stupnicí. Barevné políčko odpovídající barvě měřeného vzorku určuje výsledné pH. Podle výsledného pH určíme vhodnost půdy pro pěstování rostlin. V případě kyselé reakce proveďte neutralizaci půdy vápnitým dolomitem.
Balení 64 ks v kartonu.

Vánoční zboží

Purpura
Vánoční purpura vyrobená podle osvědčených receptur, s tradiční kořennou vůní.
Použití: cca 1 polévkovou lžíci nasypeme na mírně vyhřátou ploténku (na 1 – 2 stupeň). Směs se nesmí rozžhavit, má pouze doutnat.
Obsah 130 ml.
Balení 100 ks v kartonu.

Vánoční františek
Je vyroben podle osvědčených receptur s vůní tradičních Františků. Je nutné postavit na ohnivzdornou podložku.
Obsah 5 ks.
Balení 200 ks v kartonu.

  

Aktuální ceník je poskytován na vyžádání. Zboží je možno odebrat osobně, objednávky vyřizujeme také poštou. Velkoobchodům poskytujeme slevu ve výši 5 %. Při odběru nad 100 tis. Kč a při platbě v hotovosti je možné sjednat individuální slevu.